Cementownie od lat angażują się w działania w regionach, ukierunkowane na wspieranie osób potrzebujących. Biorą udział także w ogólnopolskich wydarzeniach charytatywnych, takich jak odbywający się niedawno 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pracownicy i zakłady dla WOŚP

Nie lada gratkę ponownie zapewnił Cement Ożarów, przekazując voucher na wycieczkę dla 2 osób (pełnoletnich) po zakładzie w Karsach. Goście będą mieli okazję: zobaczyć największy w Europie piec do wypału klinkieru, podziwiać widok na cementownię i jej okolicę z tarasu liczącej 110 metrów wieży wymienników ciepła, obejrzeć niezwykle ciekawą krajobrazowo kopalnię surowca - kamienia wapiennego - wraz z przejazdem CAT po kopalni, a na koniec zjeść wspólny lunch z Zarządem Cement Ożarów.

Producenci cementu regularnie angażują się w lokalne finały WOŚP, m.in. w Pajęcznie (Cementownia Warta) oraz w Ożarowie (Cement Ożarów). Z kolei 14 tys. złotych zebrano dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas spacerów z chartami w ramach projektu Chartoterapia. Współorganizatorem wydarzenia był Marek Dmochowski, pracownik Cemex Polska i wolontariusz Fundacji Cemex "Budujemy Przyszłość".

Dla lokalnych społeczności

Heidelberg Materials Polska w ramach działań Fundacji Górażdże "Aktywni w regionie" wsparł organizację pokazów filmowych i warsztatów pod hasłem „Grajmy w zielone”. Odbyły się one między innymi w Malni, Zakrzowie i Gogolinie, a więc w miejscowościach powiatu krapkowickiego, które są od lat związane z produkcją cementu. Działając zgodnie z hasłem "myśl globalnie, działaj lokalnie", Cementownia Odra zaangażowała się natomiast w modernizację Przedszkola Publicznego nr 23 im. Juliana Tuwima w Opolu.

Holcim Polska wsparł swoimi działaniami Zespół Szkół Niepublicznych w Piechcinie. Dzięki temu uczniowie mają teraz do dyspozycji nowe lektury, mikroskopy, wskaźniki laserowe, modele przestrzenne, atlasy geograficzne czy plansze logistyczne, a przed wejściem do szkoły pojawił się stojak na rowery. Uczniów szkół ponadpodstawowych w ramach organizowanego przez Fundację na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego programu stypendialnego "Równe Szanse" wspiera Cementownia Warta.

Wsparcie dla potrzebujących

W budowę Hospicjum w Busku-Zdroju, prowadzonego przez Fundację Świętego Brata Alberta w Kielcach, zaangażował się Dyckerhoff Polska. Placówka działa w kilku obszarach pomocy, prowadzi hospicjum stacjonarne i domowe oraz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. W remont Alwerni, czyli noclegowni dla pielgrzymów należącej do parafii św. Jacka w Kamieniu Śląskim, zaangażowała się natomiast Cementownia Odra.

W ramach konkursu wolontariatu Fundacji Cemex "Budujemy Przyszłość" został wybrany do realizacji m.in. projekt obejmujący remont pomieszczenia do odwiedzin dzieci z placówki opiekuńczo-wychowawczej w Lubieniu. Wielopokoleniowa Strefa Relaksu, o którą wnioskowało Koło Gospodyń Wiejskich Ustronie Morskie, to z kolei jeden z projektów Fundacji Holcim w ramach programu Wspólnie dla Regionu. Wśród działań, których realizację wspiera Fundacja Górażdże "Aktywni w regionie", znalazło się przygotowanie OSP w Górażdzach do działań ratowniczych.

Masz pytanie?