Przemysł cementowy w Polsce od lat stawia na budowanie relacji z lokalnymi społecznościami. Istotne znaczenie odgrywają tutaj wydarzenia, także organizowane bezpośrednio przez zakłady. Są to między innymi dni otwarte, podczas których można odwiedzić cementownie oraz dobrze się bawić na piknikach czy koncertach.

1 czerwca na kolejną edycję Dnia Otwartych Drzwi zaprasza Cementownia Warta. Będzie to okazja do obejrzenia infrastruktury zakładu, a także porozmawiania z ekspertami i wzięcia udziału w warsztatach, pokazach i prezentacjach. Wydarzenie będzie miało formułę pikniku rodzinnego, któremu będzie towarzyszyć m.in. konkursy, turniej piłkarski o Puchar Prezesa Zarządu Cementowni Warta oraz koncerty, w tym występ gwiazdy wieczoru - zespołu DŻEM.

Tydzień później, 8 czerwca, Dzień Otwarty organizuje Cementownia Odra. Program obejmuje zwiedzanie zakładu oraz możliwość zapoznania się z procesem produkcji cementu, a także z walorami przyrodniczymi i geologicznymi regionu w ramach ścieżki dydaktycznej na terenie kopalni. Dla uczestników wydarzenia przewidziano również konkurs wiedzy o cementowni oraz strefy nauki, zabawy i sportu.

15 czerwca CEMEX Polska zaprasza na Dzień Otwarty Cementowni Chełm. W programie - poza zwiedzaniem zakładu - znalazły się takie atrakcje jak: stoiska edukacyjne i tematyczne, występy artystyczne, strefa gastronomiczna, a dla najmłodszych - gry i zabawy. Wydarzenie rozpoczyna Lato z CEMEX, czyli cykl aktywności i działań edukacyjnych, organizowanych przez Fundację CEMEX "Budujemy Przyszłość".

Każdy z dni otwartych to wydarzenie, na który cementownia czeka cały rok. Mają one wieloletnią tradycję i są organizowane przez zakłady w całej Polsce. Niejednokrotnie towarzyszą im również obchody jubileuszów - tak było między innymi podczas 50-lecia Cementowni Nowiny czy 110-lecia Cementowni Rudniki. Dni otwarte w zakładach odbywały się także w ramach zainicjowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Cementowego - CEMBUREAU - Cement Plant Open Week.

Masz pytanie?