Od dni otwartych, przez lokalne pikniki, po wydarzenia kulturalne i sportowe - realizowane we współpracy z samorządami, dla których cementownie i zakłady są wieloletnimi partnerami - to tylko niektóre aktywności, w które angażuje się przemysł cementowy w Polsce. Organizowane wspólnie wydarzenia już na stałe wpisały się do kalendarza i są oczekiwane przez cały rok.

Dni otwarte to już tradycja

Cementownia Warta po raz kolejny otworzyła swoje bramy dla zwiedzających - pokazując, iż przemysłowa rzeczywistość może być fascynującą przestrzenią edukacji, inspiracji i rodzinnej zabawy. Na uczestników czekały interaktywne eksperymenty z Naukobusem Uniwersytetu Rozwoju, pokazy akrobacji rowerowych Piotra Bielaka - finalisty programu "Mam Talent!", spotkanie z... dinozaurem, gra terenowa, kino plenerowe, warsztaty, konkursy, animacje dla najmłodszych czy program artystyczny.

Dzień Otwarty w Cementowni Chełm, będący częścią obchodów jubileuszu jej 65-lecia, obfitował w atrakcje dla dzieci i dorosłych - w tym zwiedzanie zakładu, warsztaty edukacyjne, zabawy oraz debatę "Cementownia Chełm - wczoraj, dziś i jutro". Fundacja Cemex zorganizowała także Zielone Warsztaty - tym razem w plenerze. Uczestnicy - dzieci i dorośli - mieli okazję wziąć udział w aktywnościach promujących ekologię, kreatywność i świadome wybory.

Zobacz także: Na ten dzień cementownie czekają cały rok

Lokalnie, muzycznie, kulturalnie

Cement Ożarów wraz z lokalnym samorządem zorganizowali wspólnie Coroczny Piknik Ożarów. To wydarzenie, które już na stałe wpisało się do lokalnego kalendarza, zamieniając Stadion Miejski w tętniące życiem centrum radości, muzyki i wspólnej zabawy. Na uczestników czekały atrakcje - od strefy zabaw dla najmłodszych, przez animacje i konkursy, po muzykę na żywo i wspólną zabawę. Zwieńczeniem pikniku był koncert zespołu Varius Manx z Kasią Stankiewicz.

Rodzinnie, radośnie i lokalnie było podczas pikniku w Kopalni Dolomitu Radkowice, zorganizowanego przez Holcim Polska dla pracowników, ich rodzin oraz sąsiadów z okolicznych miejscowości. Kopalnię odwiedzili także uczniowie z ósmej klasy z pobliskiej szkoły podstawowej. Zobaczyli zaplecze technologiczne, usłyszeli o pracy z dronami i podziwiali pierwsze w Europie 50-tonowe elektryczne wozidło, które jest testowane przez zakład.

W Opolu odbył się 9. Festiwal Książki, a organizację tego święta literatury wspierała Cementownia Odra. W ramach wydarzenia towarzyszącego festiwalowi, jego uczestnicy mieli możliwość obejrzeć Cementownię Odra, która już od ponad 150 lat produkuje cement - jeden z najważniejszych materiałów budowlanych. Wzięli również udział w spacerze po ścieżce dydaktycznej na terenie zrekultywowanego wyrobiska przy ulicy Budowlanych, przekształconego w oazę przyrody i geologicznych ciekawostek.

Zaangażowanie producentów cementu w życie regionów

Sportowo i turystycznie

Nowiny na jeden dzień stały się sercem lokalnej siatkówki, goszcząc coroczny Gminny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Nowiny. Wśród uczestników znalazła się drużyna Dyckerhoff Polska, która zajęła 6. miejsce. Zespół - składający się z zaangażowanych pracowników - udowodnił, że sport to nie tylko rywalizacja, ale także doskonała okazja do integracji i budowania zespołowych relacji.

Rajd Ceramika to jedno z największych wydarzeń na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH. W tym roku odbył się już po raz 54., a jego organizację wsparli: Cemex Polska, Dyckerhoff Polska oraz Heidelberg Materials Polska. Ta firma zorganizowała także II Bieg Po Kopalni, czyli wielopokoleniowe wydarzenie sportowe. Najmłodszą uczestniczką biegu była 2,5-letnia Klarcia, a najstarszym zawodnikiem - 60-letni pan Jacek, kierowca wozidła technologicznego w Kopalni Górażdże.

Aktywność lokalna filarem działalności cementowni

Masz pytanie?