Okres poprzedzający wakacje to czas, kiedy regularnie odbywają się kolejne lokalne wydarzenia. Wspierają je, inicjują i organizują cementownie, które na przestrzeni lat wpisały się w program rozrywkowy, kulturalny i sportowy w regionach. Zakłady organizują również dni otwarte, zapraszając lokalne społeczności do wspólnej zabawy.

Cementownie uczą i bawią

W czerwcu na dni otwarte, połączone z lokalnymi wydarzeniami, zaprosiły: Cementownia Warta, Cementownia Odra i Cementownia Chełm. Cementownia Warta połączyła Dzień Otwartych Drzwi z piknikiem rodzinnym i koncertami. Odwiedzający Cementownię Odra mieli okazję dobrze się bawić, ale również zapoznać się z procesem produkcji cementu. Zabawę i naukę połączyła także Cementownia Chełm, a dzień otwarty zainaugurował "Lato z Cemex".

Z okazji Dnia Dziecka w Chełmie odbył się Festyn Sportowo-Rekreacyjny, w którym wzięli udział podopieczni Chełmskiego Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie oraz Domu Małych Dzieci. Wolontariusze Fundacji Cemex "Budujemy Przyszłość" przygotowali dla uczestników słodki poczęstunek, konkursy z nagrodami i upominki, a wielki finał stanowił koncert Orkiestry Dętej Cementowni Chełm.

Kolejną lekcję geografii w terenie dla uczniów i nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. Włodzimierza Leonarda Lubańskiego z Nowin zorganizował Dyckerhoff Polska. Uczniowie poznali działania na rzecz ochrony środowiska, realizowanymi w Cementowni Nowiny, odwiedzili Kopalnię Kowala, a także zapoznali się z procesem produkcji cementu.

Lokalnie, aktywnie i sportowo

Organizowany od lat Piknik Miejski wspiera Cement Ożarów. To kluczowe lokalne wydarzenie, które w ubiegłym roku zgromadziło 2 tys. uczestniczek i uczestników. Tegoroczna edycja objęła między innymi miasteczko dziecięce, program artystyczny w wykonaniu lokalnych grup tanecznych i artystów, koncerty oraz zabawę z DJ-em. Piknik Miejski w Ożarowie ma szczególny wymiar także dzięki temu, iż cementuje współpracę z lokalnym samorządem.

Na stadionie MKS Wierna odbył się Rodzinny Piknik Bezpieczeństwa, który zorganizowała Cementownia Małogoszcz. W programie znalazły się między innymi takie atrakcje jak: występy młodych artystów z Domu Kultury w Małogoszczu, dmuchańce, pokazy i atrakcje dla dzieci, konkursy czy wreszcie koncert gwiazdy wydarzenia. Dzięki lokalnym Kołom Gospodyń Wiejskich nie zabrakło także lokalnych przysmaków.

Niemal 120 zawodników uczestniczyło w I Biegu Po Kopalni, organizowanego przez Heidelberg Materials Polska na terenie Kopalni Górażdże. Najpierw na starcie pojawili się pracownicy i ich bliscy, którzy podjęli się wyzwania pokonania 10 kilometrów po trasie kopalni i ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej. 7 minut później wystartowała ponad 90-osobowa ekipa, która zdecydowała się na bieg 5-kilometrowy. Trasa była pełna wyzwań i podbiegów, a to wszystko w pełnym słońcu.

Masz pytanie?