Szacuje się, że odnawialne źródła energii zaspokajają już 30% globalnego zapotrzebowania. OZE rozwijają się w gospodarstwach domowych, ale również w przemyśle, w tym także energochłonnym. Sektor cementowy inwestuje w kolejne projekty OZE i nabywa zieloną energię, co wpisuje się w dekarbonizację procesu produkcji cementu, a także łączy z rekultywacją terenów przemysłowych.

Sektor cementowy korzysta z czystej energii, pochodzącej z farm słonecznych i wiatrowych. Zakłady realizują własne projekty OZE, a także zawierają kontrakty na zakup zielonej energii. Wszystko po to, aby sukcesywnie dekarbonizować produkcję cementu.

Budownictwo to kolejna z branż, która podąża w kierunku elektromobilności. Wraz z rosnącą liczbą samochodów elektrycznych, rozszerza się także spektrum sektorów stawiających na pojazdy zasilane prądem. Po komunikacji publicznej przyszedł czas na transport, w tym także ciężarowy. Podążając za trendami i sukcesywnie dążąc do redukcji emisji, „elektryki” testują również pierwsze zakłady reprezentujące sektor cementowy w Polsce.

Masz pytanie?